Blog

Latest News and Updates

images-11.jpg

Vannitoa ümberehitust alustage plaani tegemisest

Ükskõik, kas on tegu vana paneelmaja vannitoaga, mis vajab uuenduskuuri või on see uusehitis, kus vannitoas on olemas vaid lagi, seinad ja põrand,  kõik peab kindlasti algama planeerimisest. Kõige lihtsam ja mugavam on kõik sammud eraldi paberile kirja panna, alustades sellest, mis täpselt välja vahetamist vajab kuni joonise tegemiseni koos vajalike mõõtudega. Milleks see aga vajalik on? Kui  vannitoa suurus on näiteks 4 m². Kui soovite, et seal võiks olla WC-pott, dušinurk, vann, ning miks mitte ka pesumasin, vannitoavalamu koos kapiga ja lisakapp või riiul vannitoatarvete jaoks, siis kõigi nende ära ärapaigutamine võib tunduda juba võimatu missioonina.

Plaanid!

Planeerimise juures on mitmeid olulisi nüansse, mis tuleb hoolega läbi mõelda. Kuhu tuleb valgustus ning milliseid valgusteid vajate? Kus asuvad elektripistikud, vee- ja kanalisatsiooniühendus, ventilatsioon?  Kas on vaja panna põrandasoojendus? Põrandasoojendus vannitoas võib ju tunduda väga mugava ja mõnusana, kuid tuleks arvestada ka igakuise elektritarbimise suurenemisega, milleks ei pruugi kõik valmis olla. Kui vana põrand on korralik ja vastupidav, on võimalik põrandasoojendus paigaldada selle peale. Tänapäeval on selle jaoks võimalik osta üliõhukesed küttematid, mille võib panna otse plaatimissegu sisse.

Säästlikkus

Aina rohkemad inimesed pööravad tänapäeval tähelepanu kulude säästmisele ning seetõttu valitakse ka vannituppa eelkõige sellised tooted, mis on keskkonnasõbralikud, säästlikud ja nutikad. Sellepärast võib poeriiulitel kohata ka laia valikut veesäästlikke valamusegisteid ja dušikomplekte, mille voolutugevust saab reguleerida spetsiaalse vooluhulga piirikuga, pihustusdüüside või vee rikastamisega õhu abil. Kui varasemalt olid kontaktivabad segistid kasutusel esmajoones avalikes tualettruumides, siis aina suurenev teadlikkus vee- ja energia kokkuhoidmise kohta on toonud kaasa kontaktivabade segistite laialdase leviku ka meie kodudes.

Mööbel

Kui põrand, seinad ja lagi hakkavad vannitoas juba ilmet võtma, siis peaks hakkama põhjalikumalt mõtlema vannitoamööblile ja muudele sisustuselementidele. Mitte ühestki vannitoast ei tohi kindlasti puududa WC-pott, valamu, segisti, dušinurk või vann ning sinna hulka kuuluv dušikomplekt. Ka sanitaartehnika valimisel peab olema nutikas ning kasutama olemasolevat pinda ratsionaalselt ja arvestama kõikide pereliikmete vajadusi. Näiteks, kui teie peres on väikseid lapsi, siis peaks eelistama vanni dušinurgale. Kui ruumi aga napib, siis on alternatiivseks võimaluseks sügava alusvanniga dušikabiin, mida saab väikelaste puhul kasutada ka vannitamiseks.

 

LiinaVannitoa ümberehitust alustage plaani tegemisest
Share this post

Join the conversation