Blog

Latest News and Updates

images-15.jpg

Rõdu kujundamine ja piiramine

Kena ja korralik rõdu on ehteks igale fassaadile, lisades sinna vaheldusrikkust ja dünaamikat. Meie kliimavööde aga muudab rõdu praktilise kasutusperioodi paraku suhteliselt lühikeseks. Erinevad rõdupiirete süsteemid võimaldavad muuta rõdu aga nii turvalisemaks kui ka hubasemaks ning aastaringselt kasutatavaks.

Klaasimise eelised

Üheks võimaluseks pikendada rõdu kasutusaega läbi aasta, on rõdude klaasimine. Klaasitud rõdupiire muudab rõdulviibimise ohutuks, jättes samas kaasaegse ja õhulise mulje. Selliste rõdupiirete visuaalsed ja tehnilised lahendused ei sea piire eratarbija või arhitekti fantaasiale, pakkudes praktiliselt piiramatul arvul võimalusi. Piirete valmistamisel on kasutatud Soome inseneride aastakümnete pikkust kogemust. Klaasrõdude tegemise puhul võimalik kasutada mitmeid erinevaid tehnoloogiaid ja klaasitüüpe nagu näiteks lamineeritud ning karastatud klaasi. Klaasi vertikaal-ja horisontaalservad on reeglina faaslihvitud ning ei juhuta endas ohtu ka väikelastele. Võimalusi klaasimiseks on palju. Näiteks võib rõdule paigaldada mattklaasid, värvitud, toonitud, kirkad või isegi mustritega klaasid. Kui teile tundub aga, et klaasitud rõdu jätab liialt palju näha võõrale silmale, siis on hea teada, et klaasrõdudele on võimalik paigaldada ka voldikkardinad. Voldikkardinad rõduklaasidele on ideaalne lahendus kaitsmaks rõdu päikese ja võõraste pilkude eest. Säilitades rõdul sobiva temperatuuri ja õdusa privaatsuse.

Turvalisus loeb

Rõdupiirete turvalisus on samuti väha oluline, sest rõdu asub reeglina maapinnast kõrgemal. Seetõttu on oluline kaaluda hoolikalt, millist materjali valida  – kui kaua ja millistel tingimustel peavad rõdupiirded vastu. Teiseks oluliseks aspektiks, mida kaaluda, on hooldus. Tuleb endale selgeks teha, kui palju ja missugust hooldust rõdupiirded vajavad, et tagada nende tugevus ja hea välimus pikkadeks aastateks. Ei tohi ära unustada ka esteetilist külge, sest rõdupiirded peavad sobima maja üldmulje ning stiiliga.

Alumiiniumpiirete eelised

Ühed kindlamad ja vastupidavamad rõdupiirded on kindlasti alumiiniumpiirded. Naöjaga pooleks võib öelda, et alumiiniumpiirded peavad vastu kauem, kui hoone ise, sest neid ei kahjusta ei korrosioon ega ilmastikuolud. Ka temperatuurikõikumine ei mõjuta neid eriti, sest see vahemik on alumiiniumi, kui materjali jaoks üsna väikene. Alumiiniumi mõjutamiseks peaks temperatuur kõikuma -50 ja +80 kraadi vahel, mida kohe kindlasti ei juhtu. Veel üks positiivne omadus alumiiniumpiirete kasutamise juures on see, et neid ei ole vaja hooldada. Ükskõik millisel hoonel võib aeg-ajalt tekkida fassaadil kahjustusi – kuskil peab mingil hetkel kas midagi üle värvima või midagi uut paigaldama… Alumiiniumist rõdupiirdeid ei pea sinna nimekirja lisama, sest eraldi hooldust need ei vaja. Igasuguse fassaadi konstruktsiooniga tekib küsimus, et kas neid paigaldades kannatab üldmulje. Alumiiniumist rõdupiirded disaini ei sega. Klaasitüüpe, mida piiretele paigaldada, on suur valik ja näiteks punkt-kinnitusega ei jää konstruktsioon domineerima. Samuti saab neid sobitada igasugusele hoonetüübile. Võib tõesti esmapilgul tunduda, et alumiiniumpiirded sobivad ainult büroodele või ametiasutustele, või vähemalt ultramodernsele kortermajale. Aga nagu öeldud, konstruktsioon ei pea siinkohal domineerima – alati on taoliste rõdupiiretega võimalik luua ka omale rõdule näiteks hubane varjupaik.

LiinaRõdu kujundamine ja piiramine
Share this post

Join the conversation